Rzeczoznawca i Wycena Nieruchomości

Profesjonalna i rzetelna wycena nieruchomości to podstawa do wielu operacji z nią związanych. Doświadczenie poparte dyplomem ukończenia studiów oraz licznymi szkoleniami i certyfikatami pozwala na zaoferowanie usług rzeczoznawcy na najwyższym poziomie. Setki przeprowadzonych operatów szacunkowych dotyczących nieruchomości gruntowych, a także lokali różnego przeznaczenia i budynków to potwierdzenie doskonałych kwalifikacji. Choć oferta skierowana jest głównie do klientów z Krakowa, terenów województwa małopolskiego i województw z nim sąsiadujących, to niestandardowa wycena nieruchomości może być wykonywana w całej Polsce.

 

Profesjonalna obsługa rynku nieruchomości

 

Oferta firmy obejmuje całościowo usługi związane z rynkiem nieruchomości. Wycena nieruchomości to tylko jeden z ich aspektów. Obok niej możemy wykonać nawet najbardziej nietypowe zlecenia. Rzeczoznawca majątkowy ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Standardowo wykonujemy:

 

  • operaty szacunkowe

  • opinie o wartości nieruchomości

  • opracowania

  • analizy rynku nieruchomości

 

Operaty szacunkowe, jakie wykonujemy, są dokumentami urzędowymi. Mają formę pisemnej autorskiej opinii, jaką rzeczoznawca majątkowy wystawia na temat wartości nieruchomości. Może być to wycena nieruchomości mająca służyć ustaleniu ceny kupna lub sprzedaży domu czy działki. Dokumenty mogą także zostać użyte przy szacowaniu wartości nakładów, jakie zostały poniesione na rzecz nieruchomości. Dobry rzeczoznawca może pomóc także w wyliczeniu wysokości odszkodowań na przykład z tytułu wywłaszczenia. Ocena wartości służebności przejazdu, przesyłu czy przechodu, a także ewentualne ustalenie wartości opłat z tytułu przesyłu. Rzeczoznawca może pomóc również w sprawach podziałów majątkowych oraz postępowań spadkowych.

 

Rzetelność to podstawa w zawodzie rzeczoznawca majątkowy

 

Każda wycena nieruchomości jest autorską opinią, jaką wystawia rzeczoznawca. Nie bez powodu najlepsi rzeczoznawcy dysponują nie tylko szerokim, kierunkowym wykształceniem, ale także licznymi kursami doszkalającymi. Rynek nieruchomości się zmienia, dlatego doświadczenie to nie wszystko. Rzeczoznawca majątkowy przygotowujący operaty szacunkowe powinien stale się dokształcać i mieć wiedzę na temat dynamiki rynku. Kraków jest pod względem nieruchomości również wyjątkowym miejscem, dlatego wycena nieruchomości w mieście rządzi się własnymi prawami.

 

W pracy, jaką wykonuje rzeczoznawca, ważne są pewne cechy. Licencjonowany rzeczoznawca majątkowy to przede wszystkim rzetelność i dokładność w ocenie, a także przestrzeganie terminów i postępowanie zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Prawidłowa wycena nieruchomości jest potwierdzona dokumentem, za który odpowiada rzeczoznawca majątkowy, składając na nim swój podpis oraz informacje o posiadanej licencji.

 

Wycena nieruchomości w Krakowie na różne potrzeby

 

Nasze doświadczenie poparte jest współpracą z różnorodnymi klientami. Mamy odpowiednie uprawnienia do wykonywania wyceny nieruchomości na potrzeby:

 

  • osób fizycznych,

  • działalności gospodarczych,

  • spółek,

  • jednostek samorządowych.

 

Rzeczoznawca przygotowuje kompletną dokumentację z najwyższą dbałością o szczegóły. Wycena nieruchomości gruntowej bez budynków wchodzi również w zakres oferty biura. Jeżeli potrzebna jest wycena nieruchomości komercyjnej, także ona może zostać wykonana w ramach usługi w zawodzie rzeczoznawca. Wycena różnych rodzajów budynków - handlowych, biurowców czy mieszkań albo lokali użytkowych w Krakowie to często podejmowane zadanie w ramach naszej działalności. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z profesjonalnych usług na najwyższym poziomie.

 

 

Kraków jest położony w południowej Polsce, w środkowo-zachodniej części województwa małopolskiego, u zbiegu kilku krain geograficznych: Bramy Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego oraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Atrakcyjne położenie oraz dziedzictwo historyczne Krakowa sprawiają, że stanowi on popularny kierunek wycieczek turystycznych oraz bazę dla wyjazdów w polskie góry, czy wypadów do malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Miasto rozciąga się na 18 kilometrów w kierunku północ – południe oraz na 31 kilometrów w kierunku wschód – zachód.

500 m
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Z Krakowem sąsiadują powiaty: krakowski, wielicki oraz proszowicki, na terenie których leżą gminy: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki. Obecnie, od 1991 roku Kraków jest podzielony na18 samorządowych dzielnic pomocniczych. Wcześniej obowiązujący podział z 1973 roku wprowadzał dzielnice na prawach gminy: Śródmieście, Krowodrza, Podgórze, Nowa Huta. Podział ten jest obecnie nadal powszechnie używany nieformalnie oraz stanowi podstawę podziału miasta na cztery geodezyjne jednostki ewidencyjne.


Jednostka ewidencyjne Śródmieście pokrywa się z granicami obecnych dzielnic: Dzielnicy I Stare Miasto, Dzielnicy II Grzegórzki i Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W tej części miasta znajdują się główne zabytki architektoniczne Krakowa, liczne kościoły i uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Jagielloński. W Śródmieściu znajdują się jedne z najważniejszych urzędów miejskich i wojewódzkich oraz konsulaty. Stanowi centrum kulturalno-oświatowe. W zabudowie przeważają kamienice jako obiekty mieszkalne, kluby i kawiarnie. Powierzchnia Śródmieścia wynosi 18,1 km². Do głównych atrakcji turystycznych można zaliczyć Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki.


Jednostka ewidencyjna Krowodrza ma powierzchnię 70,2 km². Liczba ludności wynosi ponad 145 tys. Na terenie jednostki leżą cztery dzielnice: Dzielnica IV Prądnik Biały, Dzielnica V Krowodrza, Dzielnica VI Bronowice i Dzielnica VII Zwierzyniec. Charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową – od zwartej zabudowy kamienicami w części sąsiadującej ze Śródmieściem, poprzez osiedla bloków mieszkalnych, aż po osiedla domów jednorodzinnych, w tym w zabudowie rezydencyjnej, w peryferyjnej części miasta.

Podgórze położone jest na prawym brzegu Wisły. Jego powierzchnia wynosi 130,9 km². Podgórze stanowi obszar przemysłowo-mieszkaniowy. Na jego terenie znajduje się m. in. węzeł kolejowy Kraków Płaszów, ośrodek telewizji Kraków, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Obecnie jest podzielone na 6 dzielnic samorządowych: Dzielnica VIII Dębniki, Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, Dzielnica X Swoszowice, Dzielnica XI Podgórze Duchackie, Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim oraz Dzielnica XIII Podgórze.


Nowa Huta – północno-wschodnia część Krakowa. Pierwotnie osobne miasto, zbudowane dla pracowników kombinatu metalurgicznego ówczesnej Huty im. Lenina, obecnie Arcelor Mittal, która jest największym zakładem przemysłowym Krakowa i jedną z większych hut w Polsce. Powierzchnia jednostki wynosi 110,7 km², liczba ludności ok. 300 tys. Na obszarze Nowej Huty znajduje się 5 dzielnic samorządowych: Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice, Dzielnica XVI Bieńczyce, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie i Dzielnica XVIII Nowa Huta.